Please Note: The winners list is updated once all the draws for a month have been completed and the cheques have been prepared for release.

2018 Lottery Calendar Winners

Date Prize Ticket # Name City Prov
01-Jan 25.00 1056 Shirley Jollimore Fairview NS
02-Jan 25.00 2524 Louise Rushton Miscouche PE
03-Jan 25.00 650 Helen and Mac Heighton Pictou NS
04-Jan 25.00 048 Gary Moore Dartmouth NS
05-Jan 25.00 501 Dayle Wilson Maccan NS
06-Jan 25.00 2590 Roger Caseley Kensington PE
07-Jan 100.00 398 Maggie & Ryan Langille Newport NS
08-Jan 25.00 1530 Sheree Lively Upper Sackville NS
09-Jan 25.00 1527 Troy Smith Sheet Harbour NS
10-Jan 25.00 1529 Tracy Walsh Port Dufferin NS
11-Jan 25.00 897 Chester Estabrooks Amherst NS
12-Jan 25.00 1705 Robb Hopkins Dartmouth NS
13-Jan 25.00 755 Patricia Haynes Amherst NS
14-Jan 100.00 450 Fred & Lorraine Davison Hantsport NS
15-Jan 25.00 2111 Ray Nicholson North Sydney NS
16-Jan 25.00 404 Kathy Hatcher Hantsport NS
17-Jan 25.00 2904 Adam Hayter Halifax NS
18-Jan 25.00 116 Doris Naugle Eastern Passage NS
19-Jan 25.00 115 Kim Whalen Dartmouth NS
20-Jan 25.00 645 Kim Maddison Amherst NS
21-Jan 100.00 114 Mary Clancey Dartmouth NS
22-Jan 25.00 590 Grant Jackson Springhill NS
23-Jan 25.00 053 Gloria Haskett Halifax NS
24-Jan 25.00 119 Carl Whitman Dartmouth NS
25-Jan 25.00 118 Ed Burton Dartmouth NS
26-Jan 25.00 960 Daryl Scallion Cape Spear NB
27-Jan 25.00 113 John MacMichael Dartmouth NS
28-Jan 100.00 2572 Alexa McAllister Albany PE
29-Jan 25.00 1534 Steve Tanner Upper Musquodoboit NS
30-Jan 25.00 1532 Lonnie Jewers Port Dufferin NS
31-Jan 25.00 1531 Barry Verge Sheet Harbour NS

 

Date Prize Ticket # Name City Prov
01-Feb 25.00 655 Nancy & Tim LeBlanc Amherst NS
02-Feb 25.00 461 Darryle Shay Hantsport NS
03-Feb 25.00 624 Lynne Welton Wallace NS
04-Feb 100.00 726 Raymond Wood Springhill NS
05-Feb 25.00 2528 Anjule MacLeod Slemon Park PE
06-Feb 25.00 1629 Andre Doucet Dieppe NB
07-Feb 25.00 685 Allen Brown Wallace NS
08-Feb 25.00 2153 William Baldwin Sydney NS
09-Feb 25.00 1028 Christine Almolky Timberlea NS
10-Feb 25.00 2568 Albert McAllister Albany PE
11-Feb 100.00 2160 Bernadette Bowne Sydney Mines NS
12-Feb 25.00 2921 Philip Roode MacPhersons Mills NS
13-Feb 25.00 381 D. Morrison Sr Windsor NS
14-Feb ###### 613 Laura Culver Barrie ON
15-Feb 25.00 2556 Tammy Gaudet Tignish PE
16-Feb 25.00 2970 Peter Kay Stellarton NS
17-Feb 25.00 2531 Jill Kelly Waugh Summerside PE
18-Feb 100.00 479 Tina Estabrooks Dartmouth NS
19-Feb 25.00 2275 Teri Boates Kingston NS
20-Feb 25.00 2521 Yvon Derasp Wellington PE
21-Feb 25.00 33 Philip S. Ferguson Dartmouth NS
22-Feb 25.00 2511 Janet Pineau Summerside PE
23-Feb 25.00 861 Jamie Hannon Brookdale NS
24-Feb 25.00 466 Tanya Candow Kentville NS
25-Feb 100.00 066 Stephen MacLeod Sydney NS
26-Feb 25.00 889 Paul Fahey Cumberland Co. NS
27-Feb 25.00 888 Allison Gillis Pugwash NS
28-Feb 25.00 758 K. Bienkowski Amherst NS